Minecraft Intermedia Pack

Zabawa w demiurga w świecie Minecraft. A jaki ty świat stworzysz?

Maria Bąk, Sandra Lubka

Minecraft Intermedia Pack

Gra Minecraft daje graczowi nieograniczoną możliwość kreacji. Jest również symulacją życia na Ziemi. Gracz staje się swoistym Bogiem, od którego zależy wygląd stworzonego świata. Może on rozmnażać zwierzęta, sadzić rośliny, tworzyć budowle ale i również podpalać, wysadzać i zabijać.


Poprzez Minecraft chciałyśmy pokazać, że za jego pomocą można tworzyć sztukę. W wyreżyserowanych przez nas światach w trybie kreatywnym umieściłyśmy organiczne jak i nieorganiczne struktury, które później, przez wykorzystanie możliwości command blocka, rozkładałyśmy na czynniki, z których powstawały monumentalne kompozycje. 

W ten sposób stworzone przestrzenne grafiki można podziwiać z każdej strony, również z bliska, ponieważ zastosowaliśmy własną paczkę tekstur. Przy tworzeniu bazy do wykształcenia nowego wizerunku gry inspirowałyśmy się zdjęciami satelitarnymi naszej Ziemi, które na późniejszym etapie powielałyśmy, tworząc nowe struktury, które potem przypisywałyśmy kolejnym blokom.
Chciałyśmy podkreślić, że przy pomocy naszych tekstur można tworzyć interesujące budowle, struktury czy kompozycje. Sam Minecraft pozwala graczowi na wiele kreatywnych działań, lecz nasza paczka tekstur sprawia, że te działania mogą być jeszcze bardziej niekonwencjonalne.  

Z tego powodu dzielimy się nimi ze światem i mogą je państwo podziwiać. Zachęcamy was do jej pobrania i przetestowanie samemu. Tekstury zostały stworzone i na wersję Java i na wersję Windows 10 (Bedrock). Paczka jest kompatybilna z wersją 1.12 Java oraz z 1.14 Bedrock.

wersja Java 1.12

wersja Windows 10 Bedrock 1.14